Adsense Reklamları Sitemde Neden Görünmüyor?

Arkadaşlar bu sabah (15-09-2017 Cuma) birçok adsense yayıncısının yaşadığı adsense reklamlarının sitede görünmemesinin çözümü hakkında bilgi vermek istiyorum.  Web sitenize girdiniz adsense kodları var fakat reklam alanları boş.

Eminim  birçok  kişi bugün bu sorunla karşılaşmıştır. Hemen panikle acaba adsense sitemi mi banladı diye başınızdan kaynar sular dökülmüştür. Soğukta bir ter attınız. Heycanlanmayın. Sorun geçici. Panik yapmaya gerek yok. Yapılacak işlem basit.

Hemen adsense panelinize giriş yapıp Reklamlarım – Reklam Birimleri –  +yeni reklam birimi deyip yeni bir reklam oluşturuyorsunuz.  Başka bir şey yapmıyoruz siteye kodları eklemiyoruz sadece biraz bekliyor. Bir süre sonra reklamların tekrar sitenizde gözüktüğünü  göreceksiniz.

Yeni Adsense yayıncısı reklam sorunu sayfada neden adsense reklam görünmüyor?

*Adsense kullanıcı panelinizden reklam kodunu oluşturup sitenize ekledikten sonra sayfalarda reklam gösterilmiyorsa, reklam kodunun sitenize doğru bir şekilde yerleştirdiğinizden kodun eksik olup olmadığından emin olun.
Bunu anlamak için web sitenizin kaynağını bir tarayıcıdan görüntüleyerek (CTRL+U) tuşlarını kullanabilirsiniz açılan sayfada reklam kodunu bulup hesabınızdaki kod ile aynı olup olmadığını kontrol ederek yapabilirsiniz.

*Google adsense reklamlarının web sitede gösterimleri kimi zaman 48 saati bulabiliyor. Sabırla bu sürenin dolmasını beklemelisiniz.

*Reklamların gösterimi için bazende tarayıcı önbelleğinizin temizlenmesi ve çerezlerin silinmesi gerekmektedir. Bunu yapmayı ihmal etmeyin.

 

Adsense Reklamları Sitemde Neden Görünmüyor?” için 2 yorum

  • 3 Temmuz 2018 tarihinde, saat 15:42
    Permalink

    Adsense sorunları

    Yanıtla
  • Geri bildirim: Veysel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*