Cilt Güzelleştirici ve Temizleyici Maske

Cilt temizleme ve cilt lekeleri için çok para vermeye ve kimyasallara son. Güzel bir cildin sırrı, mutfağınızdan geçiyor! Aşağıda verdiğimiz basit, doğal ev yapımı temizleyici yüz maskeleri ile kendinizi şımartın.

Prof. Saraçoğlu’ndan doğal cilt bakımı önerileri. Kayısı ve elma maskesi ile cildinizi temizleyin ve güzelleştirin. Bu maske özellikle cilt lekelerinde çok çok etkili bir maskedir.

Maske yapımında gerekli olan malzemeler:

Dokunduğunuzda sertliğini hissedeceğiniz 4 adet kayısı
1 adet Kırmızı elma
Yarım su bardağı su

Hazırlama ve uygulama

Kayısıları çekirdeğe yakın şekilde küçük soyuyoruz. Ardında elmanın kabunu biraz etli şekilde yine küçük küçük soyuyoruz.
Yarım su bardağı kaynamış suyun içine doğradığımız kayısı ve elma kabuklarını atıyoruz. 5-6 dakika tahta kaşık ile bastırarak lapa halini alana kadar suda kaynatıyoruz. Aldıktan sonra el blendrendan geçiriyoruz.

Hazırladığınız bu maskeyi ılıdıktan sonra parmak uclarımızla alın, şakak, yanak, göz çevresi, burun sürüyorsunuz. 15-20 dakika bekletiyoruz. 5-6 dk. sonra cildnizde gerilmeyi hissedeceksiniz. Eğer yüzünüze sürdüğünüzde çok cıvık ise saç kurutma maskinasını cildinize tutabilirsiniz.

#Sarı ve yeşil elma olmaz.
#Yaptığınız bu kür rahatlıkla 4 kişiye yeter.
#Bütün vücuda uygulanabilir

Cilt Güzelleştirici ve Temizleyici Maske” için bir yorum

  • Geri bildirim: Nur Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*