Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri

Kişilerin kendi gayretleri ile veya marketten aldıkları ürünlerle evde diş beyazlatma işlemleri herzaman sınırlı kalmaktadır.

Dişlerinizin istediğiniz düzeyde parlak görünmediğin şikayetçi iseniz dişlerimi hergün fırçalıyorum fakat yine sarılığı gitmiyor diyorsanız bu makalamiz tam size göre. Evde kendiniz uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle diş sararmasından kurtulabilir evde diş beyazlatma yöntemleri ile beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Evde doğal yöntemle parlak dişlere, beyaz dişlere kavuşmanın ilk yöntemi Gliserin.

Gliserin ile diş beyazlatma

Gliserinin anti bakteriyel özelliği sayesinde yapılan bir deneyde bakterileri olan bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin sona erdiği tespit edilmiştir.

Gliserin ile evde dişlerinizi beyazlatmak isterseniz işte formülü.
1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke eklenir. Daha sonra diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın.

Sebze ile diş temizliği
Brokoli, havuç ve salatalık gibi sebzeler doğal diş temizleyicileridir.

Karbonat ile diş beyazlatma
Doğal diş beyazlatmaya yarayan bir diğer yöntem ise Karbonatdır. Karbonan çokça kullanılan bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir.

Kabonat ile dişleri beyazlatmanın yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ve ağızdaki plak tabakasını (diş taşınıda) temizler.

Sofra tuzu İle diş beyazlatma
Evde diş beyazlatma yöntemlerinin bir diğeri ise sofra tuzudur.
Sofra tuzunun etkisi karbonata nazaran daha azdır. Fakat yinede beyazlatmada etkilidir.

Sofra tuzu ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Sofra tuzunun anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, yinede  tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Diş etlerinizi güçlendirecek ve diş eti kanamalarınızı durduracak doğal formüller:

Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin. Ardında bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.

Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri” için bir yorum

  • Geri bildirim: Şule ÖZTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*