Güzellik Sırları

Güzellik her yaştan kadının vazgeçilmezidir. Her kadının kendine has güzellik sırları kuşkusuz vardır. Tarih boyunca ve çeşitli kültürlerde, kadınların güzellik uğruna bir çok şey yaptıkları aşikardır. Hemen hemen her kültürde ve statüde güzellik kadının vazgeçilmezidir… Günümüzde güzellik için doğal bakım yolları olduğu gibi çoğu kadın güzellik salonlarının yollarını tutar olmuşlardır. Peki parası olan güzellik salonlarına gidip bakımını yaptıracakda parası olmayan ne yapacak. İster parası olsun ister olmasın aşağıda önereceğimiz güzellik sırları ile evde kendinize düşük maliyetli güzellik formüllerini deneyebilirsiniz.
Hem çalışan kadınların hemde ev hanımlarının en çok şikayet ettiği şey yeterince dinlenememek ve yorulmaktır.

Güzel ve bakımlı olmanın şartları

Erken uyuyun:  Eğer cildiniz günün stres ve yorgunluğundan sonra dinlenmez ise, kırışıklıklara karşı  cilt bakımınıza ne kadar dikkat etsenizde zamanla bu yorgunluk yüzünüze mutlaka yansıyacaktır. Hasarı düzeltmek için günlük en az altı ila sekiz saat arasında bir zamana ihtiyacınız var. Tabiri caiz ise  “güzellik uykusuna yatın ihmal etmeyin bayanlar.
Cidinizi Temizleyin:Cildinizin sivilce, akne, siyah noktalar ve pul pul dökülen kuru bölgelerden arındırmak istiyorsanız gece ve gündüz ayrı ayrı olmak üzere mutlaka temizlik yapmanız gerekiyor.

Öncelikli olarak cilt tipinize uygun (aşağıda verdik cilt tipinizi nasıl öğrenebilirsiniz) bir temizleme jeli ile temizlemeli, ardından tonikleme işlemine geçmeli ve ardından da peeling etkili temizleyici kullanmalı ya da direkt olarak peeling yapmalısınız.

Bunun ardından eğer opsiyonel olarak bir ürün kullanıyorsanız bunu uygulamalı ve üzerine serum, nemlendirici ya da gündüz, gece ve güneş kremi gibi ürünlerinizi uygulamalısınız.


Cildinizi maskeyle canlandırın: Yüz temizlemede en önemli  faktör maske yapmaktır. Yüzünüze uygulayacağız doğal maskeler ile tıkalı gözenekleri açarak cildi aydınlatmaya yardımcı olurken, su bazlı maskelerlede cildi nemlendirirsiniz. Web sitemizde cildinize uygulayabileceğiz doğal maskeler nasıl hazırlanır bulabilirsiniz.

Sakin olun: Uzmanların sesine kulak verin. Araştırmalar stresin yaşlanma ve hastalıkların çıkması üzerinde büyük etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Günlük birkaç basit spor hareketleri ve yürüyüş ile ile stresten uzaklaşın.

Gülmeyi ihmal etmeyin: 7’den 70’e hepimizin ihtiyacı olan şey gülmek. Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin yaptığı bilimsel araştırmanın sonuçlarına göre, gülmek insan ömrünü ortalama 7 yıl uzatıyor.

Cildinizi Nemlendirin: Sabah uyandığınızda veya gün içerisinde yapacağınız cilt temizleme işleminden  sonra mutlaka cilt nemlendiricisi kullanarak cildinizi nemlendirin. Unutmayın ki kuru bir cilt her zaman derinin zarar görmesi demektir. Bu nedenle cildin neme ihtiyacı vardır. Kuru cilde sahip olanlarda yaşlanmanın daha erken başladığıda gözlemlenmektedir.

Ani yer değişinden uzak durun: Sıcakdan soğuğa, soğuk sıcak  ortama girmeyin. Cilt aşırı şeyleri sevmez. Soğuktan sıcak bir eve girmek ya da klimalı bir ofisten öğle güneşine çıkmak cildinizi büyük bir strese sokar. Her çevre değişiminde cildiniz kendini yeni yere adapte etmek için büyük enerji harcar.

Cilt tipinizi öğrenin: Ne tür bir cildi sahip olduğunu öğrenin. Cildininiz için uygulayacağınz bakım cilt tipinize göre şekillenecektir.

 

Benim cilt tipim ne ? Cilt tipinizi nasılmı öğreceksiniz işte formülü

Yüzünüzü 10 kez ılık suyla yıkayın. Ardında yüzünüzü hafifçe kurulayın ve böyle 30 dakika kadar bekleyin. Sonuç olarak eğer cildiniz gerginleşiyorsa, kurudur. Kızarıyorsa, hassastır. Her iki seçenek de görülmüyorsa, bir kağıt mendili yüzünüze bastırın. Mendilde eğer yağ kalıntıları görüyorsanız o zaman yağlı bir cildiniz var demektir. Yağ lekeleri sadece alın ve burunda belirginse, bu karma bir cilde sahip olduğunuzu gösterir. Artık cildinizi tanıdınız buna göre bakımlarınıza başlayabilirsiniz.

Son olarak söyleyeceğim şey fazla kilolarınızdan kurtulun ve sigaradan uzak durun.

Makale hoşunuza mı gitti? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Güzellik Sırları” için 2 yorum

  • Geri bildirim: Seda SOYDAN

  • 10 Nisan 2017 tarihinde, saat 22:37
    Permalink

    Harika yazı çok sağolun.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*