İnceleme başladı Kanalınız onaylandığında sizi e-posta yoluyla bilgilendireceğiz

İnceleme başladı. Kanalınız onaylandığında sizi e-posta yoluyla bilgilendireceğiz

Youtube kanalınız var. Hesap ayarlarına girdiniz. Durum ve özellikler sekmesi altındaki para kazanma seçeneğine tıkladınız. Sizi orda 4 adım karşılıyor.  4 adım sizi verdiğiniz emeklerin karşılığını almaya çıkaracak 4 merdiven basamağı diyelim biz buna. Pekiii nedir bu merdivenler? Neyi amaçlıyor? Nasıl geçilir? Şimdi bu konulara değinelim.

Youtube, video içerik oluşturuculara para vermeyi açık hale getirdiğinden beri her gün binlerce video youtube yüklenir olmuştu. Gerçek videolar yüklendiği gibi spam videolarında çokluğu azımsanmayacak kadar fazla idi. 7’den 70’e herkes videoaların kalitesinden ziyade, insanlara faydalı olabilecek videolar oluşturmak yerine kolaydan para kazanmanın derdine düşmüşler idi. 22 şubat 2018 tarihi itibari ile youtube bu sorumsuzluğa bir dur dedi ve yeni kurallar paylaştı. Neydi bu kurallar?

Para kazanma başvurusu

İnceleme-basladi-Kanaliniz-onaylandiginda-sizi-e-posta-yoluyla-bilgilendireceğiz

1- YouTube İş Ortağı Programı şartları kabul edildi

Yoyubeden para kazanabilmek için sunmuş olduğu şartları kabul etmek gerekiyordu. Belkide kullanıcıların %99’u bu şartlar nedir diye okumadan hemen kabul etti bile. Zaten ne yazdığı çok da önemli değildi para kazanmak için.

2- AdSense için istekte bulunuldu

Para kazanmak ikinci merdiveni geçmenin yolu adsense başburusunda bulunma bu olmadan zaten para kazanmanın ne önemi var ki. Adsense başvurusu kabul için pin kodu yollanması 1 ay onun için beklenmesi gelmedi tekrar pin kodu iste, tekrar iste falan. Niye gelmiyor kardeşim demek için  ptt ye gitmek gelmedi cevapları almak tekrar pin kodu istemek falanda falan ne uzun süreç arkadaş çıldırtıyorlar yani. Sabrınız tükenmeden ve çıldırmadan bu merdiveni de geçerseniz eğer uykusuz gecelere hazır olun.

3-Para kazanma tercihleri belirlendi

Adsense’yi onaylattığınızda otomatik olarak bu merdiveni çabucak geçiyoruz zaten.

4- Kanalınız inceleniyor

En zor ve beklenmesi en sıkıcı olan bu merdiveni geçmek deveye hendek atlatmaktan zor diyebilirim.  22 şubat 2018 tarihi itibari ile adsenseden para kazanmanın en zort şartı Son 12 aydaki izlenme süresi 4000 (saat) ve 1000 Abone sayısını geçme zorunluluğu getirtildi.

Bu şartın biri diğerinden az ise 4 merdiveni geçemiyorsunuz. Bunların ikiside  tamamlanmış olacak ki youtube’nin keyfini bekleme zamanı gelsin. Niye youtube’nin keyfini bekliyoruz bitmedi mi arkadaş ne zaman para kazanacağız biz dediğinizi duyar gibiyim.

4000 saat tamam 1000aboneyi geçtiniz para kazanma sayfasının hemen üzerinde Şöyle bir uyarı mesajı göreceksiniz.

$ Hesap durumu: İnceleniyor

Youtube amca diyorku sen ne yaparsan yap kardeşim. Senin yaptığın değil benim söylediğim olur. Onun için sen çalış video yüklemeye deva et ben senin kanalını inceleyim hele bir bakalım videoaların işe yarıyor mu bana para kazandırır mı yoksa gereksiz şeyler mi yüklüyorsun.

Kaliteli ve özgün bir kanalın varsa para kazanmayı onaylıyor değilse beklemeye devam. Bunu ise e-posta yolu ile bildireceğini söylüyor. Peki bu onay ne zaman geliyor 1 ay içinde diyor youtube amca. Fakat bu onay sürecini aylardır bekleyenler var.

4000 saat  izlenme ve 1000 abone rakamını 25.07.2018 itibari ile geçen kanalım için bende onay için bekleyenlerdenim.

Çok araştırdım ve nihayi sonuç arkdaşlar beklemekten başka çare yok ne yazıkki. Kanalım onaylandığında buradan size duyuracağım.

Ümid ediyorum ki tez zamanda kanalımız onaylanır. Müjdeli haberi size çabucak veririm.

****KANAL PARA KAZANMA BAŞVURU SONUCU****

Arkadaşlar merhaba.

Youtube kanalımızı onaylamadı. 2. başvurumuzu yaptık fakat tekrar onaylamadı. Gerçekten yotube’nin ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim. Onlarca gereksiz ve kimseye faydası olmayan kanallar para kaznıyor iken eğitim kanalıma kopya içeririk muamelesi yapıp onaylamaması gerçekten çok tuhafıma gidiyor.

3. Kez başvuruyu 25 kasım 2018 de yapıcam onunda sonucunu burada paylaşıcam.

 

 

İnceleme başladı Kanalınız onaylandığında sizi e-posta yoluyla bilgilendireceğiz” için 3 yorum

 • 28 Ekim 2018 tarihinde, saat 00:41
  Permalink

  Merhaba kanalınız onaylandı mı? Aynı sorunu bende yaşıyorumda

  Yanıtla
 • 11 Kasım 2018 tarihinde, saat 18:05
  Permalink

  Ben de 1 yıldır bekleyenlerdenim. Bu iş ne kadar uzayacak merak ediyorum. Video başı 100.000 izlenmem var, kimse umursamıyor. Bekle babam bekle. Bekleyelim bakalım, bekleyelim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*