Kaş Ortasındaki Çizgiler Neden Oluşur Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kırışıklıklar ve kaş ortasındaki çizgiler nasıl oluşur?

Alın çizgileri ve kırışıklıklar; Kişinin yıpranmışlığı, yaşla beraber olan veya kullandığı mimiklerle ortaya çıkan bir durumdur. Cildinizdeki kolajen ve elastin liflerin zayıflaması, yıpranması yada eksilmesi ile cilt yaşlanmaya başlar. Kişi yaşlandıkça bu çizgiler belirgin hale gelir. Bu çizgiler hem ağız çevresinde, hem alında, hem de kaşlar arasında ve göz çevresinde ince çizgiler ve kırışıklıklara şeklinde görülebilir.

Alın çizgisi genç yaşlarda bile çok derinleşmişlenmeye yüz tutmuş insanlarda bile görülebiliyor. Alın çizgisi derinleşmiş kişileri görüntü itibariyle daha sinirli, daha üzgün daha yorgun daha bitkin gösteriyor. Bununla beraber çok mimik kullanan kişilerde de bu durum görünür. Bu tip hastalar sürekli kaşlarını yukarı doğru kaldırır, sürekli kızma pozisyonundadır, sürekli gülümsediği için sürekli mimiklerini kullandığı için çok ciddi bir taktım kırışıklıklara meyiller oluşur.

Eğer erken dönemde hasta bu durum için hekime başvurursa  basit bir botoks uygulaması ile sonrasında hasta bu durumdan kurtularak normal hayatına devam edecektir.

Kaş ortasındaki çizgiler nasıl tedavi edilebilir?

Kullanılan botoks tedavi gören kişiyi kırışıklıklardan korur bu bölgedeki aşırı mimik hareketlerini engeller o kişinin özelllikle alın, göz çevrelerindeki ve kaş ortasındaki kırışıklık ve çizgi problemlerini dondurur. Botoks tedavisi gören bir kişinin kasları içine enjekte edilen botoks, kas sinir arasındaki sinyal iletimini durdurur ve alnınıza daha rahat ve pürüzsüz bir cilde sahip olur. Botox enjeksiyonlarının etkisi ilk koullanımda yaklaşık  4 ay sürer. Bu süreden sonra tekrar bir enjeksiyon gerekli olabilir. Botoksun yeterli olmadığı durumlarda ise çizgi ve kırışıklıklar için dolgu maddeleri kullanılabilir.

Kırışıklık tedavisinin en önemli unsuru erken müdehaledir. Çünkü olay derinleştikçe müdehalede sadece botoks işlemi yetmeyebiliyor. Bu defa ekstradan dolguda yapmak gerekebilir.

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

10 dakika gibi oldukça kısa bir sürede tamamlanan botoks işlemi uygulanan kişide etkili olma süresi ilk kez uygulamada 4 ayda bir, tekrar eden uygulamalarda ise 6 ayda bir, düzenli uygulamalardan sonra yılda bir yapılmak suretiyle etkisini muhafaza edebiliyor.

Suna DUMANKAYA Kırışıklıklar ve ince çizgiler için doğal botoks maskesi tarifi

Evde uygulayabileceğiniz botoks etkili yüz maskeleri ile cildinizi yenileyebilirsiniz.

1 çorba kaşığı kakao
1 çorba kaşığı yoğurt
1 çorba kaşığı bal

Hazırlama ve uygulama

Bir kasenin içine malzemelerimizi koyup iyice karıştırıyorsunuz. Temizlenmiş cildinize, hazırladığınız maskenizi dekolte ve göz çevreniz dahil sürüyorsunuz. Nemli bir pamukla veya bir bezle yüzünüze tampon yaparsanız iyi olur. Bu hazırlanan maske doğal olduğu kimyasal içermediği için göz çevresine sürmede sakınca yoktur. Bu maske cildinizi sıklaştırıp toparlayacaktır. Bu maskeyi haftada 3 gün bile yapabilirsiniz. Sürdüğünüz maske 20 dakika kalacak. Bir yere uzanın ve sabırla bekleyin.

Kaş Ortasındaki Çizgiler Neden Oluşur Tedavisi Nasıl Yapılır?” için bir yorum

  • Geri bildirim: Ege

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*