Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saç bakımı zordur. Bu saç tipi dikkat ve özel bakım gerektirir. Kıvırcık saçlar özellikle de kuru ya da zarar görmüş olabilir. Kıvırcık saçlar için yapacağınız düzenli ve doğal bakım ile saçlarınızın daha fazla zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

#Kıvırcık Saç Bakımı Önerileri

Düzenli Saç Kremi Kullanma

*Kıvırcık saçlar için saç kremini doğru seçin. Kıvırcık saç tiplerine özel üretilmiş onarım, yardım ve doğal şeklini muhafaza eden bir saç kremi kullanın. Etiketine bakıp kıvırcık saçlar için formüle edilmiş saç kremini aldığınızdan emin olun.

*Her zaman aşağıdan yukarıya saçınını tarayın. Alt kısmından başlayarak yavaşça her bükleyi aşağı doğru çekin.
*Sağlıklı bukleler istiyorsanız eğer, her altı ila sekiz hafta bir saçlarınızın uc kırıklarını kestirin.
*Kıvırcık saç, en kırılgan saç türüdür. Bu sebeple Geniş dişli bir tarak kullanarak en nazik bir şekilde buklelerinizi tarayarak saçınızın doğal deseni bozmamış olursunuz.
*Saçların uçlarına ayrıca bakım gerekir. Bozuk para büyüklüğünde krem veya şekilendirici yağı sıkıp parmak uçlarınızla uygulayın.
*Duş sonrası saçınıza uyguladığınız saç kremini 5-10 dakika bekletin. Saçlarınız kötü bir şekilde zarar görmüş ya da aşırı kuru ise yirmi 20 dakika kadar bekletin ya da 3 kez tekrarlayın.
*Uyku öncesi yukarda gevşek bir biçimde toplanan saçlar, saçınızın doğal hacmini korumaya yardımcı olur.
*Eğer saç düzleştirici, ya da saç maşası kullanıyorsanız mümkün olan en düşük sıcaklığa ayarlayın. Çok fazla ısı kıvırcık saça zarar verebilir.

#Kıvırcık saçlar için yağlar ile doğal bakım

Saç için doğru yağı seçin. Yağlar kimyasal içermeyen doğal bir bakım yoludur. Yağ seçimi Saç dokusu ve kişinin kendi tercihlerine bağlıdır.
*Jojoba yağı diğer seçeneklere göre ekstra hafif bir yağdır. Tüm kıvırcık saçlar için iyidir, ama hafif bukleler için özellikle kullanışlı bir yağ türüdür.
*Hindistan cevizi yağı gücü geri kazanması için saça nüfuz eden harika bir yağdır. Bazı insanlar hindistan cevizi yağı kokusundan hoşlanmayabilirler.
*Zeytin yağı veya üzüm çekirdeği yağı sıkı bukleler için ideal yağlardır. Saçı yumuşatması ve parlaklık vermesinin yanı sıra, zeytin yağı saç derisindeki kaşıntı ve kepek ile mücadelede yardımcı olabilir. Zeytinyağının güçlü bir kokusu vardır unutmayın.
*Özellikle kırılgan, ya da büyümesini teşvik etmek, aynı zamanda onları güçlendirmek için  hint yağınıtercih edebilirsiniz.

Makale hoşunuza mı gitti? Aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*