Saç Boyasını Ne Çıkarır?

Saç bakımını evde kendisi çözüme kavuşturan bayanların en büyük dertlerinin başında hiç kuşkusuz ellere ve tırnak diplerine bulaşan saç boyasını çıkarmak gelir. Saçlar boyandı yeni saç renginize kavuştunuz. Artık çok mutlusunuz. İş bittimi tabkii hayır. Ellere ve tırnak diplerine bulaşan saç boyasını çıkarmak var. Saç boyasını ne çıkarır? Bu konuda imdadınıza yetişecek makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Saç boyasını çıkaracak yöntemlerden birisi mutlaka bu konudaki derdinize son verecektir.

Cildinize, ellerinize ve tırnak diplerine bulaşan saç boyası lekelerinden şu yöntemlerle kurtulabilirsiniz:

1. Yöntem Saç spreyi

Saç spreyi özellikle zor yerlen olan tırnak ve tırnak diplerindeki lekeleri çıkarmaya yardımcı olur. Lekelerin olduğu bölgeye spreyi sıkın 1-2 dk bekletin ardından ılık su ile durulayın.

2. Yöntem Aseton ile temizlik

Asetonla saç boyası lekelerini çıkarmak için, önce pamuğa bir miktar aseton dökün, ve elinizdeki lekeli bölgelere sürerek silin. Daha sonra aseton bulaşan ellerinizi bol su ve sabun ile yıkayın.

3. Yöntem Bebek yağı

Saç boyası bulaşan yerlerin üzerine bebek yağı sürün daha sonra üzerini sarın ve 1 gece bekletin. Ertesi gün pamukla lekeleri çıkarın, bol su ve sabunla iyice yıkayın.

4. Yöntem Diş macunu

Diş macunu ellerdeki saç lekelerinin giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Diş macununu lekeli bölgelere sürün ve ovalayın 5 dk elinizde beklettikten sonra sabun ve bol su ile durulayın.

5. Yöntem Karbonat ve sirke

Karbonat ve sirkeyi karıştırın ve macun kıvamına getirin. Elinizin lekeli bölümüne sürerek ardından ovalayın. Daha sonra bol su ile yıkayın.

6. Ve son yöntem Sigara külü

Diğer yöntemlere nazan bu yöntemi kullanmak istemeyebilirisniz. Am en inatçı lekeler bile külün önünde ezik duruma düşer diyebilirim. Sigara külü ve ılık suyu bir tabakta karıştırın. Pamukla karışımdan sürüp lekelerin üzerine sürün ve bastırarak 15 dk bekletin. Daha sonra bol su ve sabunla yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*