Emzirirken zayıflama

Cevaplandı
0
0

Merhaba; yeni doğum yaptım, sütüm azalmadan nasıl zayıflayabilirim?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi cevap
1
0

Emziren anne kilo verebilir mi? Emziren anneler için kilo verme tüyoları

IBCLC ve I Make Milk’in yazarı Jennifer Ritchie, “Kilo kaybı ve emzirme hakkında bir sürü yanlış anlama var” diyor. “Bazı insanlar emziriyorsanız kilo verdiğine inanıyor. Bazıları emzirirken vücudunuzu geri almanın zor olduğunu düşünüyor. ”

Hiçbiri tam olarak doğru değil. Emzirme, fazladan kalori yakar – tam olarak günde yaklaşık 850 kalori. (Vay!) Ama emzirirken kilo vermek nadiren olur. Çünkü emzirme anneleri aç yapar. Ve aç, uykusuz kalmış yeni anneler isteklerini basit karbonhidratlarla tatmin etme eğilimindedir – onları yerken kilo vermek kolay değildir.

Ritchie, “Normal ve sağlıklı yetişkinler uykudan mahrum kaldıklarında, uyku eksikliği telafi etmek için genellikle karbonhidrat tüketimini arttırırlar” diye açıklıyor. “Çerezlere ulaşıyoruz.”

Kendine baskı yapma

Üzgünüz, ancak hamilelik öncesi elbiselerize hemen kavuşamayacaksınız. Ve onları ilk haftalarda giymeye çalışmak sadece cesaret kırıcı olacaktır. Ritchie, “Bebek doğurmak için vücuttaki her şey genişliyor” diyor. “Kalçaların genişler, göğüs kafen genişler. Bu kilonuzu koymak iyi bir dokuz ay sürdü, bu yüzden onu çıkarmak ve vücudunuzu geri almak için en az dokuz ay verin. ”

Sadece aşırı kiloyu doğumdan en az iki hafta sonra almayınız. “Dürüst olmak gerekirse, bebek sahibi olmanın ilk iki haftası kabus olabilir. Askeri kamp gibi, ”diyor Ritchie. “O zaman bebeğine odaklan ve diyet konusunda endişelenme.”

Ve aslında, aktif olarak kilo vermeye çalışmadan önce altı hafta veya daha uzun süre beklemek isteyebilirsiniz. Ritchie, “İlk altı haftanın tamamı geçiş dönemi” dedi. Bebeğin dış dünyadaki ritimlere uyum sağlaması ve hem bebeğin hem de annenin emzirmeyi kesmesi çok uzun sürüyor. Sert bir diyet veya egzersiz planının dikkatini dağıtmaya gerek yok.

Anlayışlı ikame yapmak

Atıştırmadan önce düşün. Doritos’a ulaşmak yerine biraz mısır patlat. Paketlenmiş mısır gevreği yerine, bir yığın çelik kesilmiş yulaf ezmesi yapın. “Yulaf ezmesi, kilo vermeye çalışan emziren bir anne için harika bir kahvaltı. Sizi uzun süre dolu tutar ve insülin seviyelerini sabit tutar, ”diyor Ritchie.
Fırında patates ve tatlı patates gibi nişastalı sebzeler de karbonhidrat özlemini tatmin edebilir. Kahverengi ve yabani pirinç de iyi garnitür ve atıştırmalık seçeneklerdir.

Başarı için kendinizi hazırlayın

Bir günlük hazırlık çalışmaları birazdan sonraki günlerde yemeğinizi yolunda tutmanıza yardımcı olabilir. Buzdolabında saklamak için bazı sebzeleri ve meyveleri kesin, daha sonra çabuk buz çözme işlemi için sağlıklı yemekler pişirin ve dondurun ve çantada buharda pişmiş sebzeler veya diğer düşük-hazır yiyecekler atıştırmaktan çekinmeyin (çok fazla seçenek var. Tüccar Joe’s!). Ritchie, “Fikir, sağlıklı atıştırmalıkları ve yemekleri dolapta ve buzdolabında tutmak ve Kız İzci kurabiye ve cipslerini dışarıda tutmak” diyor.

Daha küçük, daha sık yemek yiyin

Ritchie, “Bir anne öğünler arasında çok beklerse süt tedarikini etkileyen hormonal bir etki var” diyor. “Vücudu rezervlerinden enerji çekmeye başlayacak ve insülin üretimini azaltıyor ve tiroid hormonu seviyelerini etkiliyor. Bu ne kadar süt ürettiğimizi kontrol eden hormon olan prolaktin’i düşürür. ”Açlık hissettiğinizde, yapmamanız gereken bir şeyi yemeniz daha olasıdır. Bunun yerine, kalorilerinizi gün boyunca altı mini öğünün üzerine dağıtın.

Su iç

Emzirme durumunuz ne olursa olsun, kilo vermeye yardımcı olmak için içme suyu önerilir! Toksinlerin atılmasına yardımcı olur, aşırı su ağırlığı (karşı-üretken görünüyor, biliyorum) ve sizi daha dolgun tutmanıza yardımcı olur. Hidratlı kalmak başarılı emzirme için önemlidir ve sağlıklı kilo kaybı için gereklidir!

Kalorileri azaltın – ama çok fazla değil

Toplam kalori alımınız günlük 1.800 kalorinin altına düşmediği ve çok çeşitli besleyici yiyecekler yediğiniz sürece emzirme sırasında diyet yapmak tamamen güvenlidir.

Egzersizde çalışmak

Ciddi bir egzersiz programına başlamadan veya yeniden başlatmadan önce en az altı ila sekiz hafta bekleyin. Özellikle yorucu bir egzersiz planlıyorsanız, egzersiz yapmadan yaklaşık yarım saat önce sağlıklı bir karbonhidrat yiyin. Ritchie, “Koşmadan önce patateslerin yarısı gibi nişastalı bir sebze yemek gerçekten de süt kaynağınızın düşmesini önlemeye yardımcı olabilir” diyor.

Devam et

Herkes farklı oranda kilo kaybeder, bu nedenle kilo kaybınızın tüm ünlü anneler için olduğundan daha yavaş gerçekleşmesi durumunda cesaretini kaybetmeyin. Ritchie, sağlıklı bir beslenme planıyla emziren annelerin genellikle haftada bir kilo verdiğini söylüyor.

İşin güzel yanı, planınızı yaşam tarzınıza göre şekillendirebilir ve daha fazla kalori almayı mı yoksa daha fazla egzersiz yapmayı mı tercih edersiniz. Ritchie, “Tükettiğinden daha fazla kalori yaktığın sürece, kilo kaybedeceksin” diyor. “Eğer bir anne sevdiği yiyecekleri yiyebilmek istediğine karar verirse, bebeğe ilave yürüyüşler ekleyebilir.”

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
2 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz
Birbilsem.com hayata dair bilgilerin paylaşıldığı portaldır. Paylaşım yapılan bilgiler arasında başta moda, güzellik, sağlık,dekorasyon, anne ve çocuk, ve magazin haberleri yer almaktadır.
Türkiye’nin en kapsamlı portal sitesi birbilsem.com’u her gün ziyaret ediniz.
Bizimle iletişime geçin: yonetici@birbilsem.com

© 2017 Birbilsem.com Tüm hakları saklıdır. Yasal uyarı! Site yer alan yazı ve görseller hiçbir şekilde başka sitede yayınlanamaz. Site Map , Künye , Reklam , Kadın Sitesi