Akne ile sivilce arasındaki fark nedir?

Cevaplandı
10
0

Merhaba. Hep merak etmişimdir akne ile sivilce arasındaki fark nedir

Akne ve sivilce aynı şey mi?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi cevap
3
2

Sivilce ve akne nedenleri nelerdir?

Cildiniz çok fazla yağ yaptığında sivilce oluşabilir. Gözenekler, fazla miktarda yağ ve bakteri üremesine izin veren, kızarıklık ve şişmeye neden olan ölü deri hücrelerinin birikmesiyle tıkanır.

Sivilce ve akne arasındaki fark nedir?

Bazı insanlar arada bir ya da iki kez sivilce alırken, diğerleri çok sayıda irin dolu sivilce ile sık sık ara veriyorlar. İkinci yazdığım size daha çok benziyorsa, sivilceniz olabilir – birçok genç ve yetişkini etkileyen kronik veya uzun süreli bir durum. Ancak panik yapmayın, akneleri kontrol altında tutmaya yardımcı olan birçok etkili tedavi vardır. Bunlardan bir kaçı hemen aşağıda.

Akne ve Sivilce İzleri için Elma Sirkesi
Akne ve sivilce için evde maske
Sivilce için ananas maskesi

Peki ya vücut veya sırtta sivilce olarak da bilinen akne?

Buna sahipseniz, yalnız değilsiniz – birçok insanı etkileyebilir! Yüzdeki sivilce gibi, gözenekleriniz fazla yağ ve ölü cilt hücreleri tarafından tıkandığında bakteriler oluşabilir ve bu da bakterilerin üremesine izin verir. Bazen sıkı kıyafetler giymek ve ağır sırt çantaları kullanmak cildi tahriş edebilir ve beynin kötüleşmesine neden olabilir. Sivilceye özel bir temizleyici veya leke tedavisi ile yüzünüzdeki sivilceleri tedavi ettiğiniz gibi tedavi edebilirsiniz.

Bronzlaşma sivilce temizler mi?

Bronzlaşma salonları aslında sivilcenizi etkilemez. Bununla birlikte, potansiyel olarak cilt kanseri ve kırışıklıklara neden olabilirler, bu nedenle akne eğilimli ciltler için özel olarak tasarlanmış bir cilt bakım rutini uygulamak daha iyidir.

Sivilceleri sıkma onları uzaklaştıracak mı?

Tam olarak değil. Size yara izleri vermenin yanı sıra, sivilceleri sıkmak ya da haşlamak bakterileri yayar ve bu da sizi daha da fazla parçalara ayırabilir.

akne ve sivilce aynı şey mi? Akne ile sivilce arasındaki fark nedir?

Akne ve sivilce çoğu zaman karıştırıldığı zannedilmektedir. Aslına bakılırsa sivilce ve akne kelimeleri aynı şeyi ifade etmektedir. Sivilce, hastalığın halk arasındaki tabiridir. Akne ise hastalığın tıbbi literatürdeki ismi olan akne vulgaristen gelmektedir.

  • Çiğdem Eren cevapladı 5 ay önce
  • son düzenleme 5 ay önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz