Emzirme döneminde nasıl kilo verilir

Cevaplandı
1
1

Emzirme döneminde nasıl kilo verilir? Bana yardımcı olun lütfen. Çok fazla kilolarım var. Hem sütüm azalmasın hem de kilo vermek istiyorum.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi cevap
2
1

Emzirirken kilo verdiğinizde, yediğiniz yiyeceklerin besinsel yönünden ve emzirme ilişkinizi sürdürmek için ihtiyaç duyduğunuz kaloriden vazgeçemeyeceğinizden bahsettiğidir. Doğumdan sonra bu kiloları alıp nazikçe silerken süt kaynağınızı koruyacak besin yoğunluğu, sağlıklı yağlar ve protein payından daha fazlasını yiyor. .

Şimdi, işte anlaşma…. TÜM bebeklerimiz olduktan sonra hamilelik ağırlığımızı kaybetmek istiyoruz. Yine de, sağlıklı bir şekilde kilo verdiğinizden emin olmak gerçekten önemlidir, böylece süt kaynağınız yavaşça çöker. Aşırı diyet Süt tedarikinizi azaltabilir. Yani burada akılda tutulması gereken birkaç ipucu.

Süt Kaynağınızı Korurken Hamilelik Kilonuzu Vermenin İpuçları:

Ortalama olarak emziren bir anne, sağlam bir süt tedariki sağlamak için hamilelik öncesi ağırlığını korumak için gerekenden fazladan 300-500 kaloriye ihtiyaç duyar.

Sağlıklı, iyi beslenmiş bir emzirme anne, haftada 1 kilo  güvenle kaybedebilir.

Bebeğiniz 2 aylık olduktan sonra, orta derecede egzersiz yapmak kas kütlesini oluştururken daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olabilir, bu yüzden bu fazla kiloları atmanıza yardımcı olabilir.

Hamilelik kilosunu kaybetmeye çalışırken sağlıklı bir doğum sonrası diyet

“Her kadın hamilelik öncesi kilosuna mümkün olduğu kadar çabuk geri dönmek istiyor. Ancak, eğer emziriyorsanız, besleyici yoğun gıdalara odaklanmanız çok önemlidir, böylece bebeğinize bakacak enerjiniz olur, diğer tüm sorumluluklarınız ve egzersiz yapmanız, süt üretmenin vücudunuzun kaynaklarını ve enerjisini harcadığını unutmayın! ”

Emzirirken Neler Yemeliyim?

Aşağıdaki yiyecekler kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak, böylece uçan renklerle gününüzde geçecek enerjiye sahip olacaksınız. Peki, belki bebek sahibi olmakla gelen uyku eksikliği nedeniyle pek de uçucu renkler olmasa da, düşük kalorili ve besini yetersiz olan bir diyetle kendinizden çok daha iyi hissedeceksiniz.

Yüksek miktarda Omega 3 içeren yiyecekleri yemeyi hedefleyin. Bunlara cevizler, Omega 3’lerle takviye edilmiş yumurtalar, Omega 3’lerle takviye edilmiş düşük şekerli kahvaltılık tahıllar, somon, fesleğen ve ıspanak dahildir.

Gün boyunca tutarlı bir şekilde yiyin. Bunu yaparak 3 şeyi başaracaksın. Öncelikle, metabolizmanız tekrar gelişmeye devam edecek çünkü sürekli olarak onu kullanıyorsunuz. İkincisi, vücudunuz anne sütünü elde etmek için gereken hayati besinlerden mahrum olmayacaktır. Üçüncüsü, enerjiniz gün boyunca daha tutarlı kalacaktır.

Demir Zengini Gıdalar Neler?

Demirden zengin besinler yiyin. Yağsız dana eti, ıspanak, mercimek, siyah fasulye ve yeşil yapraklı sebzeler gibi yiyeceklere odaklanın.

Karmaşık karbonhidratlar bakımından zengin bir diyet yiyin. Tam tahıllı veya tam buğday ürünlerine odaklanın ve “beyaz” ürünlerden gelen boş kalorileri önleyin. Tam tahıllı kekler, kepekli kekleri, kahverengi pirinci, buğday makarnasını, tatlı patatesleri ve bolca sebze yiyin.

Kalsiyum ve protein bakımından zengin bir diyet yiyin. Yoğurt, peynir, süt ve bir muz gibi yiyecekleri atıştırın.

Meyve ve sebzeleri seçerken her gün gökkuşağının rengini yemeyi hedefleyin.

Ek olarak, bazı araştırmalar, yüksek yoğunluklu egzersizin, bebeği beslemek için tamamen iyi olmasına rağmen ekşi tatma anne sütüne neden olacak laktik asit birikmesine yol açabileceğini göstermektedir.

Ancak, bebeğinizin sütünüzü reddetmeye başladığını tespit ederseniz ve yoğun aralıklarla (kalp atış hızınızın çok yüksek olacağı yerlerde) devam ediyorsanız, o zaman biraz kesin ve bunun yardımcı olup olmadığını görün. Ayrıca, duş aldığınızdan emin olun, çünkü tuzlu ter de sütünün tadını değiştirebilir!

Hamilelik ağırlığını kaybederken süt kaynağınızı korumak için ne gibi ipuçları var?

Çalışırken enerji seviyenizi yükseltmek için en sevdiğiniz yiyecekler hangileri?

  • Ayşe Tuğba cevapladı 5 ay önce
  • son düzenleme 5 ay önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
Aşağıda yer alan misafir bölümünden mesaj gönderbilir, zaten bir hesabınız var ise yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Web siteniz